FI EE RU LT MVA LTV-11 EE VMVA Sapwood’s Amusing Autumn

”Mimmi”

s. 27.02.2007

Omistajat: Sari Hottola
Kasvattaja: Marika Mahlapuu

Emä: FI MVA Irishanne Sagittarius
Isä: SE MVA Fey Faeton at Gruagach
2 x SERTIK (maastoserti)
1 x CACIB

Aon pentueen emä

► FI MVA Suomen muotovalio
► EE MVA Viron muotovalio
► RU MVA Venäjän muotovalio
► LT MVA Liettuan muotovalio
► LTV-11 Liettuan voittaja 2011
► EE VMVA – Viron veteraanivalio

► Mimmi KoiraNetissä

Aika Paikka Luokka (ikä) Tulos Tuomari
17.5.2008 Suolahti, ryhmä JUN (14kk) EH1 Tanya Ahlman-Stockmari, FIN
7.6.2008 Tuuri JUN (15kk) H Kari Salminen, FIN
14.6.2008 Forssa KV NUO (15kk) ERI2 Kirsti Lummelampi, FIN
28.6.2008 Mustiala, SVKL erkkari JUN (16kk) ERI2 Per Lundsrtöm, SWE
20.7.2008 Ypäjä JUN (16kk) EH1 Paavo Mattila, FIN
26.7.2008 Helsinki erkkari NUO (16kk) ERI3 Kathleen Kelly, IRL
1.8.2008 Kuopio KV NUO (17kk) EH1 Georgios Kostopoulos, GRE
2.8.2008 Kuopio KV NUO (17kk) ERI1 PN4 V-SERT Ove Germundsson, SWE
3.8.2008 Kuopio KV NUO (17kk) ERI2 Jose Homem de Mello, POR
16.8.2008 Kouvola JUN (17kk) ERI1 Laszlo Erdös, HUN
17.8.2008 Heinola JUN (17kk) ERI2 Zvi Kupferberg, ISR
23.8.2008 Valkeakoski JUN (17kk) ERI1 V-SERT Zeljko Gajic, SLO
24.8.2008 Hämeenlinna KV NUO (17kk) ERI1 PN4 SERT Leni Finne, FIN
14.9.2008 Porvoo NUO (18kk) ERI1 PN2 V-SERT Jean-Jaques Dupas, FRA
1.11.2008 Lahti, ryhmä NUO (20kk) ERI2 Harry Tast, FIN
23.11.2008 Jyväskylä KV NUO (20kk) ERI3 John Wauben, NED
24.1.2009 Turku KV NUO (23kk) EH3 Gunnar Nymann, DEN
28.2.2009 Kaarina, ryhmä AVO (2v) ERI2 PN3 V-SERT Rudi Brandt, DEN
15.3.2009 Tampere KV AVO (2v) ERI3 Birgit Piesik, GER
25.4.2009 Lahti KV AVO (2v 1kk) H Tuula Savolainen, FIN
24.5.2009 Rauma AVO (2v 2kk) ERI1 PN3 SERT Elina Haapaniemi, FIN
30.5.2009 Viipuri, Venäjä AVO (2v 3kk) ERI1 PN1 SERT ROP RYP3 Nina Kharatishvili, RUS
31.5.2009 Mänttä AVO (2v 3kk) ERI2 PN2 V-SERT Raisa Savander, FIN
27.6.2009 Pärnu KV, Viro AVO (2v 4kk) ERI1 Jelena Kruus, EST
28.6.2009 Pärnu erkkari, Viro AVO (2v 4kk) ERI2 Barbara Ruth Smith, SWE
1.11.2009 Lahti, ryhmä AVO (2v 8kk) ERI Jarmo Vuorinen, FIN
21.11.2009 Jyväskylä INT AVO (2v 8kk) ERI Jenny Dove, GBR
29.11.2009 Turku KV AVO (2v 9kk) EH2 Saija Juutilainen, FIN
5.12.2009 Pietari KV AVO (2v 9kk) ERI2 V-SERT M. Zaturinskiy, KAZ
6.12.2009 Pietari KV AVO (2v 9kk) ERI2 V-SERT Ya. Gavrilova, RUS
12.12.2009 Helsinki V-09 AVO (2v 9kk) H Elina Haapaniemi, FIN
13.12.2009 Helsinki PMV-09 AVO (2v 9kk) H Jens Myrman, SWE
6.3.2010 Kaarina, ryhmä AVO (3v) ERI Christian Magre, FRA
15.5.2010 Mynämäki AVO (3v 2kk) ERI3 Manola Poggesi Arnetoli, ITA
16.5.2010 Rauma AVO (3v 2kk) ERI2 PN4 Javier Blanco, ESP
29.5.2010 Puntala Club Show AVO (3v 3kk) KP1 PN1 VSP Sissi Bäckman-Hellman, FIN
19.6.2010 Jönköping KV AVO (3v 3kk) 2 Martha Heine, GER
20.6.2010 Jönköping KV AVO (3v 3kk) 1_3 Stephen O'Brien, IRL
21.6.2010 Jönköping KV AVO (3v 3kk) 1_3 Tina Permo, SWE
27.6.2010 EIWC, DK AVO (3v 4kk) H Outi Piisi-Putta, FIN
3.7.2010 Forssa AVO (3v 4kk) ERI4 Åke Sjöström, SWE
4.7.2010 Pori KV AVO (3v 4kk) ERI3 Mared Kärdi, EST
10.7.2010 Räpina, Viro AVO (3v 4kk) ERI2 PN3 Ann Cuthbert, IRL
11.7.2010 Tartu, Viro AVO (3v 4kk) ERI3 PN4 Bo Skalin, FIN
17.7.2010 Helsinki, ryhmä AVO (3v 4kk) ERI4 Barbka Novak, SLO
24.7.2010 Tampere, erkkari AVO (3v 4kk) ERI Sue Wilkinson, GBR
6.8.2010 Kuopio KV AVO (3v 5kk) H Ann Igmar, IRL
7.8.2010 Kuopio KV AVO (3v 5kk) ERI Rainer Vuorinen, FIN
8.8.2010 Kuopio KV AVO (3v 5kk) ERI2 Svend Erik Lövenkjaer, DEN
14.8.2010 Raisio AVO (3v 5kk) EH2 Miklos Levente, HUN
5.9.2010 Tampere ryhmä AVO (3v 6kk) ERI2 PN2 V-SERT Dusan Paunovic, SRB
18.9.2010 Lahti ryhmä AVO (3v 6kk) ERI Darko Peterski, HRV
16.10.2010 Rakvere, Viro AVO (3v 7kk) EVA Cristian Stavarache, ROM
6.11.2010 Tartu KV, Viro AVO (3v 8kk) ERI2 PN3 SERT Pedro Sanches Delerue, POR
7.11.2010 Tartu KV, Viro AVO (3v 8kk) ERI1 PN2 SERT V-CACIB Manuel Loureiro Borges, POR
19.3.2011 Vilna Voitaja AVO (4v) ERI1 SERT (N) CACIB LTV-11 Valentina Ivanischeva, RUS
20.3.2011 Vilna KV AVO (4v) ERI1 SERT R-CACIB Jelena Kruus, EST
15.5.2011 Rauma AVO (4v 2kk) ERI3 SA Maria Dekaristou, GRE
25.6.2011 Luige, Viro AVO (4v 3kk) ERI1 PN1 SERT ROP EE MVA -> FI RU LT MVA Matti Luoso, FIN
23.7.2011 Haapsalu, EST KÄY (4v 4kk) ERI1 PN1 ROP RYP2 Marion Finney, IRL
24.7.2011 Haapsalu, EST IW erkkari KÄY (4v 4kk) ERI1 Timothy Finney, IRL
13.8.2011 Valkeakoski VAL (4v 5kk) ERI3 SA Branislav Rajic, SLO
21.3.2015 Lahti KV VET (8v) ERI2 Maija Mäkinen, FIN
28.3.2015 Turku KV VET (8v 1kk) ERI1 ROP-vet Darko Petreski, CRO
5.4.2015 Imatra VET (8v 1kk) EH2 Unto Timonen, FIN
19.7.2015 Helsinki erkkari VET (8v 5kk) ERI1 SA BIS-vet Stephen Bradley, UK
16.8.2015 Raisio ryhmä VET (8v 5kk) EH2 Roberto Forsoni, ITA
26.3.2016 Imatra KV VET (9v 0kk) EVA Markku Mähönen, FIN
5.5.2016 Kangasniemi VET (9v 2kk) ERI1 SA vet-ROP Liz-Beth Liljeqvist, SWE
3.6.2016 Tallinna erkkari VET (9v 3kk) ERI1 SA vet-sert vet-ROP EE VMVA Irmgaard de Haan-Levie, NED
4.6.2016 Tallinna ryhmä VET (9v 3kk) ERI1 SA vet-ROP vet-BIS4 Hans Almgren, SWE
5.6.2016 Tallinna KV VET (9v 3kk) ERI1 Anette Edlander, SWE
3.7.2016 Hyvinkää erkkari VET (9v 4kk) ERI3 Wilfriede Schwerm- Hahne, GER
10.6.2017 Alavus VET (10v 3kk) EVA Pekka Teini, FIN
Date Vet. Object Result
29.11.2008 Sanna Elfling Silmät ei todettu perinnöllisiä silmäsairauksia
29.11.2008 Anne Siljamäki Sydän kuuntelu Ei sivuääniä
7.11.2013 Tuomas Kärkkäinen Silmät Ei todettu perinnöllisiä silmäsairauksia
16.9.2015 Andrea Gladuli Sydäntutkimus, virallinen (kuuntelu, UÄ, EKG) Ei osoita merkkejä sydänsairaudesta, avoin
Aika Paikka Pisteet alkuerä Pisteet finaali Yhteensä Sijoitus Osallistujat SA / SERT / CACIL
30.8.2008 Hittenharju 199 235 434 1 2 SERTIK
27.9.2008 Jaala 155 205 360 3 8 -
8.3.2009 Mustiala 191 - 191 6 7 -
10.5.2009 Lieto 0 - 0 - 4 -
23.5.2009 Hyvinkää 0 - 0 - 5 -
9.5.2010 Kankaanpää 210 157 367 3 4 -
22.5.2010 Hyvinkää Derby 237 232 469 2 2 SERTIK
1.8.2010 Tampere KV disk - - - 3 -
14.8.2010 Mustiala KV 8 - 8 2 3 -
25.9.2010 Jaala 182 29 211 5 6 -
12.6.2011 Mustiala AJUEkoe 56 40 96 9 20 Ajueen pisteet 134 SA
18.6.2011 Kihniö disk - - 2 2 -